Cena
Od2 090 zł
Rezerwuj
Zadaj pytanie
Imię*
E-mail*
Wiadomość*
* Akceptuję Regulamin i Politykę prywatności.
Zaakceptuj wymagane zgody, aby przejść dalej.
Obóz nie jest jeszcze dostępny.

Rezerwuj

Zapisz do listy życzeń

Adding item to wishlist requires an account

2802

Dlaczego warto wybrać się z nami?

 • Cena przystępna, a radość gwarantowana
 • Jesteśmy dla Ciebie dostępni 24/7
 • Wiedza, doświadczenie i poczucie humoru instruktorów
 • Napięty plan i zero nudy!

Masz pytanie?

Nie czekaj, tylko dzwoń! Odpowiemy na każde pytanie, no i lubimy rozmawiać.

Tomek +48 505 787 302

Kuba +48 607 732 495

obozy@startski.pl

Biegówki Obóz Livigno Włochy Startski

Obóz na biegówkach Livigno 24.11-02.12.2023

0
 • 9 dni / piątek - niedziela
 • Grupa: 12 osób
 • Sprzęt: uczestnika
 • Poziom trudności: 1b, 2, 3*
 • Livigno / Włochy
 • Wiek uczestników: +18
Spotkajmy się znowu w Livigno! Rozległej dolinie górskiej, znanej z dogodnych warunków do uprawiania sportów zimowych, w której na dodatek często gości słońce. W miejscu, w którym przygotowywanych jest około 35 km tras i w którym, nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych, gwarantowane jest przygotowanie sztucznie naśnieżonej pętli.
Mieszkać będziemy, jak w poprzednim roku, w odrestaurowanym, klimatycznym, górskim domu z początku XX wieku, w przytulnych apartamentach w świetnej lokalizacji! 200 m od tras biegowych i około 2 km od centrum miejscowości, dzięki czemu z jednej strony skorzystamy w pełni z naturalnych walorów górskiej miejscowości, a z drugiej – będziemy mogli z łatwością wybrać się na zakupy lub kolację. Każdy będzie mógł w dowolnym czasie wskoczyć na biegówki – nie będziemy ograniczeni potrzebą dojazdu i związanymi z nią niedogodnościami organizacyjnymi.
Codzienne treningi i szkolenia zaplanowaliśmy w taki sposób, mamy w tym wieloletnie doświadczenie, aby uczestnicy mogli popracować i nad techniką, i nad kondycją. Zadbamy o to, aby przyjemnie się zmęczyć, ale zachować świeżością i czerpać przyjemność z biegania przez cały obóz.
Dzięki specyficznemu mikroklimatowi, jaki panuje w regionie, często określanym mianem „Małego Tybetu”, w Livigno trenuje wiele kadr narodowych i zdarza się je spotkać na tamtejszych trasach. Dla dopełnienia tej włoskiej przygody, przygotujemy też dla Was ciekawe propozycje spędzania czasu wolnego od biegania… Poza, oczywiście, zakupami w strefie bezcłowej!

Miejsce spotkania / noclegi

Apartamenty Al Bait da Santin, Livigno / Włochy

Cena obozu

Uczestnik: 440 euro / os.

Cena w PLN wyliczona na podstawie kursu z dnia 06.09.2023 / 4,75 zł / euro

Zadatek: 180 euro

 

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w dwupokojowych apartamentach i bezpośrednim sąsiedztwie tras biegowych oraz w pobliżu deptaku ze sklepami i restauracjami
 • opiekę instruktorską doświadczonego i wykwalifikowanego trenera
 • dobrą atmosferę
 • ubezpieczenie
 • prezent niespodzianka

Cena nie zawiera

 • kosztu dojazdu oraz wyżywienia
 • ewentualnej opłaty za trasy

Czego możesz się spodziewać?

Spotykamy się w Livigno na obozie sportowym, gdzie codziennie pod okiem doświadczonego trenera odbywamy zajęcia na nartach biegowych. Biegamy techniką klasyczną, jednak w przypadku dużego zainteresowania techniką łyżwową, rozważymy zmiany w planach treningowych. (Proszę zgłaszać taką chęć w uwagach w formularzu zgłoszeniowym oraz pod numerem telefonu podanym w sekcji „Kontakt”.

Opracujemy plan treningowy z uwzględnieniem tamtejszego specyficznego klimatu, a także dobrany do możliwości, umiejętności i samopoczucia uczestników.

Zajęcia poprowadzi Jakub Mroziński. Kuba od wielu lat planuje i prowadzi zajęcia szkoleniowe na biegówkach. Założyciel szkoły narciarstwa biegowego StartSki, współtwórca Jakuszyckiej Akademii Biegowej, odpowiedzialny w pełni za szkolenia. Trener nowopowstałego zespołu sportowego StartSki.pl Team. Z sukcesami startuje w wielu zawodach, na poziomie amatorskim osiąga najwyższe miejsca w narciarstwie biegowym i nartorolkach w Polsce.

 

Zakwaterowanie

Każdy apartament ma dwie sypialnie, łazienkę i w pełni wyposażoną kuchnię. Takie rozwiązanie zapewnia prywatność, a jednocześnie daje przestrzeń do spotkań i integracji. Większość sypialni jest 2-osobowa, ale dysponujemy też sypialnią 3-osobową. Budynek jest dogodnie zlokalizowany – z jednej strony przy trasach biegowych, z drugiej – przy drodze i w niewielkiej odległości od sklepów i restauracji. W obiekcie znajduje się przestrzeń do serwisowania nart oraz szafki na narty i buty.

Dla kogo jest obóz?

Zapraszamy osoby, które mają dobrą kondycję, systematycznie uprawiają sport wytrzymałościowy – wspomniany specyficzny mikroklimat jest typowy dla znacznie wyższych gór, co sprawia, że szybciej się męczymy, a typowy trening staje się przez to bardziej wymagający. Sprawnie poruszają się na nartach biegowych oraz pewnie czują się na zjazdach i posiadają własny sprzęt narciarski.

Dojazd i wyżywienia

Do Livigno dojeżdżamy indywidualnie, spotykamy się już na miejscu i tam rozpoczynamy obóz. Kontaktujemy ze sobą osoby dysponujące transportem z osobami poszukującymi transportu. Mamy już w tym doświadczenie.

Jeśli chodzi o wyżywienia, to z doświadczenia wiemy, że coraz więcej osób, szczególnie tych zaangażowanych sportowo, stosuje specjalne diety. Dlatego w kwestii wyżywienia postanowiliśmy nic nie narzucać i zostawiamy Wam wolność. Każdy apartament dysponuje w pełni wyposażoną kuchnią. Najbliższy sklep spożywczy jest oddalony o nie więcej niż 100 m, a najbliższy supermarket – o 650 m. Ceny produktów spożywczych są porównywalne do tych w Polsce (strefa bezcłowa). Niespełna 300 m od miejsca zakwaterowania znajdują się dwa hotele, w których można zjeść śniadanie w formie bogatego otwartego bufetu, w cenie ok. 12 euro. W odległości krótkiego spaceru są również restauracje i pizzerie.

*Poziomy trudności

Nasi Drodzy Narciarze! Zalezy nam, żebyście jak najwięcej wynieśli z treningów na naszych obozach, wprowadziliśmy więc podział na grupy w zależności od od Waszych umiejętności i celów treningowych. 

Grupa początkująca / 1a – osoby, które nie miały do czynienia z nartami biegowymi, lub skosztowały tego sportu, ale sporadycznie uprawiają inne formy ruchu o charakterze wydolnościowym, typu bieganie, rower, pływanie, nordic walking.

Grupa średnio zaawansowana / 1b – osoby, które miały już narty biegowe na nogach, ale wciąż mają problemy z techniką, zjazdami, pewnym poruszaniem się na nartach, jednak charakteryzują się stosunkowo dobrą kondycją. Na co dzień regularnie „ruszają się”.

Grupa zaawansowana / 2 – osoby biegające już swobodnie na nartach, potrafiące na jednym treningu zrobić znacznie ponad 10 km. Osoby regularnie trenujące bieganie, rower lub pływanie. Mające dobrą kondycję. Również uprawiające systematycznie inne dyscypliny sportu wymagające ruchowo i kondycyjnie.

Grupa sportowa / 3 – osoby biegające dobrze technicznie i bardzo pewnie zjeżdżające na nartach, potrafiące bez odpoczynku, przynajmniej w średnim tempie, przebiec kilkanaście kilometrów. Systematycznie i regularnie, przynajmniej kilka razy w tygodniu chodzą na treningi. Dysponują bardzo dobrą kondycją. Wykazują ambicje sportowe, startują w zawodach, lub chcą zacząć.

Rezerwacja miejsca na obozie

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie do 21 października 2022. Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zadatku (data wpływu środków na konto odbiorcy). Pozostała kwota płatna do 4 listopada 2022  lub gotówką na miejscu. W przypadku przekroczenia limitu osób, decyduje kolejność wpłaty zaliczki.

Wraz ze zgłoszeniem, najpóźniej do 21 października 2020, należy wpłacić przelewem zadatek w wysokości 150 euro. Zadatek podlega zwrotowi w przypadku odwołania obozu z powodu niewystarczającej liczby chętnych, jednak nie podlega zwrotowi przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w obozie. W przypadku odwołania obozu w powodu zaostrzenia środków ostrożności związanych z coronavirusem, zadatek przechodzi na obóz w Livigno w sezonie 2022/2023 lub dowolny obóz w ofercie StartSki w sezonie zimowym 2022/2023.

Dane do przelewu:
77 1090 1926 0000 0001 4324 3498
START SKI Jakub Mroziński
Ul. Malczewskiego 15/11
58-500 Jelenia Góra

Kontakt
W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: obozy@startski.pl lub pod numerem telefonu +48 607 732 495.

FAQ

Czy można zarezerwowac pokój 1-osoby?

Tak, za dopłatą jest taka możliwość, jednak dostępność ich, szczególnie w okresie zimowym, jest ograniczona.

Czy muszę umieć biegać na biegówkach, aby móc przyjechać na obóz?

Niekoniecznie, specjalnie wprowadziliśmy podział na grupy , w zależności m.in. od nabytego doświadczenia.

Czy dam radę na obozie? Czy mam wystarczającą kondycję?

Również grupy trenujące dzielimy wg. posiadanej kondycji, a prowadzone zajęcia dostosowujemy do możliwości uczestników grupy. Zmienna jest także długość obozów (weekendowe i tygodniowe).

Jak mogę dojechać do Jakuszyc (komunikacja)?

Optymalne jest połączenie kolejowe, a stacja w Jakuszycach jest ok. 300m od hotelu. Można również skorzystać z komunikacji autobusowej.

Czy mogę przyjechać z psem?

Tak, hotel akceptuje psy. Jednak na trasach biegowych panuje zakaz poruszania się osób z psami.

Jak jest z dietą bezglutenową?

Jesli chodzi o specjalne diety, to można tylko zamówić posiłki wegetariańskie.

Czy mogę przyjechać z dziećmi?

Tak, jak najbardziej, mogą również uczestniczyć w treningach, jeżeli nie będą spowalniać grupy i będą pod okiem rodzica lub opiekuna.

8 osób ogląda w tym momencie tą ofertę

Rezerwuj